Kwartton kampioenschap 2025

Afgelopen weekend zeilden we het Kwartton Kampioenschap 2025 vanuit Muiden. Hylke motorde (geen wind) vrijdag de boot naar Muiden, gezellig samen met Nik met zijn Farr 727. In Muiden kwamen Joost en Jan de Groot (die al vaker meezeilde) aan boord. Jan ging nog even te water en poetste het onderwaterschip nog even goed. Om 12.30 uur palaver en wedstrijdleider Niels de Vries van de KNZ&RV Muiden legde de baan uit en, onder schitterde omstandigheden, werd er hard gezeild rond bestaande boeien. Onderweg van de diepe put naar de IJM22 hadden sommige deelnemers helaas wat last van fonteinkruid… Na iets te lang twijfelen toch even in de achteruit en inderdaad kwam er een flinke pluk omhoog… Iets later pakten we in het een na laatste scherpe spirak nog veel terug omdat een paar boten voor ons de spi niet hesen. Een paar boten uit de kopgroep zeilden trouwens per ongeluk naar de 22a wat een goede openingsscore onmogelijk maakte. Na de eerste race stonden we zowaar op een eerste plaats gevolgd door André Vink met zijn Chiquitina en Bart Snel (de kampioen van 2023) met zijn Second Wave.

Na een welverdiende borrel, het uitreiken van de vele gesponsorde dagprijzen en een gezellig maaltijd hield de Nederlandse ¼ Ton Vereniging haar ALV. Veel deelnemers haakten aan, luisterden aandachtig mee en namen deel in de discussie over de toekomst van onze mooie klasse.

Zaterdag stonden vier up down wedstrijden gepland in de diepe put tussen Muiden en Pampus. Pim van Vugt, die met de geleende Balletent zeilde, deed goede zaken. Aan het eind van de dag stond hij gedeeld eerste met de Yamahoela gevolgd door de Second Wave. Na de steigerborrel werden er in de Pampusbar wederom dagprijzen uitgereikt en zo gingen alle deelnemers met iets moois naar huis! Na het eten knalde Hylke er nog een nautisch verantwoorde petje op petje af quiz in en daarna bleef het nog lang gezellig.

Zondag moest Jan helaas weer aan het werk maar kwam Bart van der Wal (van de Oceaan 25 sport Suntiki, de kampioen van 2024) ons versterken. Het waaide iets harder dan op zaterdag en er stonden drie wedstrijden op het programma. Het comité van Muiden had de baan er weer perfect in en speelde goed in op de winddraaiingen. We voeren met de genua en het was flink aanpoten maar het was echt Yamahoela-weer en het liep super lekker. We gingen als de rook en voeren een 2, 2 en 1. Zo deden we goede zaken en mocht aan het eind van de dag zelfs de titel ophalen. Echt waanzinnig! Bart Snel finishte als tweede en Pim van Vugt als derde. We mochten voor het eerst de “Joker Wisseltrofee” mee naar huis nemen. Een schitterend halfmodel van de Jezequel ¼ tonner Joker waarmee Fred Imhoff onder andere het ¼ Ton WK van 1979 in San Remo zeilde. Imhoff had het zelfgebouwde halfmodel aan de Nederlandse ¼ Ton Vereniging gedoneerd toen Hylke laatst in België bij hem op audiëntie mocht.

Hylke bedankte na de prijsuitreiking het wedstrijdcomité en de deelnemers voor een schitterend weekend en een mooie strijd. Als voorzitter van de ¼ ton vereniging was hij ook erg blij met een paar nieuw aanmeldingen bij de vereniging en was hij ook blij dat er een paar nieuwe teams aan de start waren verschenen. We hopen dat er later dit seizoen en volgend jaar nog meer bootjes aanhaken, er liggen voldoende goede bootjes voor een prikkie te koop.

Na de prijsuitreiking snel de zakken leeg en de slippers uit en toen werden we het water ingeduwd. Hoort er bij. En een mooi plaatje met het Muiderslot op de achtergrond. Zo kwam er een eind aan het waanzinnige weekend. De Yamahoela ging als de rook met dit weer, met weinig wind was het zeker niet gelukt. Nog steeds aan het nagenieten maar morgen al weer lekker racen op Naarden!